Profil działaności Gefa Processtechnik Gmbh

GEFA Logo 50 latGEFA PROCESSTECHNIK GmbH Dortmund jest producentem specjalistycznych urządzeń armatury przemysłowej. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1964 roku jako jedna z pierwszych  zajmującej się produkcją  trzyczęściowych zaworów kulowych, przepustnic centrycznych z miękkim uszczelnieniem oraz siłowników pneumatycznych tłokowych.
W dziedzinie technologii filtracji GEFA uruchomiła innowacyjną gamę produktów na rynku niemieckim.

Od 1992 roku firma posiada certyfikat EN ISO 9001 i oferuje produkty o najwyższej niezawodności
i bezpieczeństwie. Oferujemy również szeroki wybór produktów dla konkretnych aplikacji. Nasz system magazynowania na dużą skalę gwarantuje krótkie terminy dostaw.

Historia firmy
historia

Firma powstała jako zależna spółka handlowa z Gustaf Fagerberg AB, Göteborg. Zaledwie rok później, przekształcenie “GEFA Industriearmaturen GmbH” – dzisiejsza nazwa”GEFA PROCESSTECHNIK GmbH”.

Od początku działalności firma była związana z armaturą przemysłową (przepustnice i zawory kulowe) – podstawowa działalność firmy. Na przestrzeni lat produkty handlowe ustąpiły naszym własnym produktom, stało się to pod wpływem wymagań klientów i naszych doświadczeń.

Od 30 lat produkujemy standardowe przepustnice centryczne miękkouszczelnione oraz przepustnice z linii PTFE. W ostatnich latach poszerzyliśmy program produkcji o zawory kulowe kołnierzowe (oprócz standardowej linii zawory 3-częściowych), przepustnice mimośrodowe (dwu i trzy mimośrodowe), zasuwy nożowe i zawory zwrotne. Jest to wynik prac nad zwiększaniem palety oferowanych produktów. Portfolio własnych produktów uzupełniają towary handlowe. Nasza armatura jest stosowana w niemal wszystkich gałęziach przemysłu; począwszy od przemysłu chemicznego, poprzez  spożywczy aż po petrochemiczny.

W trakcie rozwoju firmy, nasz asortyment został rozszerzony przez inny główny filar – technologię filtrującą. Oferujemy innowacyjne i specjalistyczne produkty do stosowania w różnorodnych aplikacjach zaopatrzenia i dystrybucji wody oraz ogólnego przemysłu.

Ze spektrum filtracji od 2μm do 800μm nasze samooczyszczające filtry zapewniają szeroki zakres zastosowań. Na przykład w branży wodnej, papierniczej, czy w przemyśle spożywczym.

Po prostu spróbuj z nami!

Twój zespół GEFA

Dane firmy

Rodzaj firmy: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Kapitał zakładowy: 1,54 mln. EUR
Dyrektor generalny: Gerd Ruhland
Właściciel: Indutrade (100%)
Założenie: GEFA powstał jako dział AB w 1964, rejestracja jako spółka w dniu 1965-09-15

Produkty – armatura przemysłowa – sprzęt i urządzenia – produkcja filtrów:
Przepustnice
Przepustnice o wysokiej wydajności
Zawory kulowe (3-częściowe i kołnierzowe)
Zasuwy nożowe
Zawory zwrotne

Produkty handlowe:
Przepływomierze, automatyczne filtry do wody, płytki bezpieczeństwa
Firma pracuje zgodnie z zasadami ISO 9001 – certyfikowany przez TÜV od 1992.

Pracownicy > 100
Obroty ok. 25 mln. EUR
Lokal Budynek biurowy i fabryki (Germaniastraße 28, Dortmund) są własnością firmy.
Biurowiec / Fabryka i magazyn 5.450 m kw
Działka ok. 13.000 m kw
Wartość magazynu ok. 5,5 mln. EUR