Średnice: 25mm – 1500mm

Zawór sterowany powietrzem

Opis

 • aiRFlex® to jedyny sterowany powietrzem zawór dwupołożeniowy o standardowych długościach zabudowy (25mm-1500mm).

  aiRFlex® to bezpośredni zamiennik w stosunku do innych zaworów. Nierozciągliwa konstrukcja aiRFlex® dwu- do trzykrotnie zwiększa żywotność tub elastomerowych w porównaniu do konwencjonalnych sterowanych powietrzem zaworów zaciskowych.

  Zawory aiRFlex® są idealne do wszystkich cieczy i proszków w zastosowaniach niskociśnieniowych. Te najwyższej jakości zawory sterowane powietrzem mają opatentowane zagięcia tub, które minimalizują rozciąganie, gdy powietrze jest wprowadzane między korpus zaworu a tubę w celu zamknięcia zaworu, co zapewnia dłuższą żywotność i lepszą wydajność.

  Najlepsze zastosowanie zawór zaciskowy znajduje w przypadku aplikacji, w których ciała stałe znajdują się w medium takim jak wody odpadowe, szlamy, zawiesiny, odpady kopalniane, pulpy papierowe itd.

  Zawór zaciskowy szczelnie odcina ciała stałe i przeciwstawia się tarciu, które szybko niszczy armaturę z uszczelnieniem metalowym. Inne konstrukcje armatury na tych samych aplikacjach zawodzą ze względu na brak możliwości zamknięcia na ciałach stałych bądź też ulegają zniszczeniu uniemożliwiając odcięcie ze względu na zawiesiny ścierne.

  Zawór jest używany do kontrolowania przepływu w rurociągu. Zawór zaciskowy kontroluje przepływ przez zaciskowe zamykanie tuby elastomerowej przebiegającej wzdłuż rury. Dławienie przepływu może zostać osiągnięte przez częściowe zamykanie elastomerowej tuby.

  Tuba wewnątrz zaworu zaciskowego posiada łuki, które pozwalają na to, by długość zaworu mogła odpowiadać rożnym standardom rur (np. ASME B16 i DIN 3202 F5). To umożliwia bezpośrednią wymianę na zawór każdej armatury w powszechnej, standardowej długości zabudowy bez konieczności modyfikowania rurociągu.

  Dzięki opatentowanej konstrukcji łukowej tuba elastomerowa zaworu jest zagięta, nie rozciągnięta, podczas zamykania jednocześnie dopasowując się do standardowych długości zabudowy. Inne zawory zaciskowe mają dłuższe długości zabudowy w celu zminimalizowania rozciągnięcia ich tub elastomerowych podczas zamknięcia.

  W celu zapewnienia większej odporności na ścieranie w przypadku ciernych mediów tuba elastomerowa zaworu jest zagięta, nie rozciągnięta, podczas zamykania. Podobnie jak łatwiej jest przeciąć gumę pod naprężeniem niż wtedy, gdy jest luźna, tak samo tuby elastomerowe, które rozciągają się podczas zamknięcia, ulegają zużyciu.

 • Zawór sterowany powietrzem, nie wymaga użycia siłownika

  Do zastosowania w trudnych środowiskach (media: ścierne, osadzające się, ulegające skamienieniu, agresywne, szlamy, ciecze i proszki)

  Samoczyszczący się zawór ze szczelnym zamknięciem nie zakleszcza się, nie zacina

  Jedyną częścią zaworu mającą kontakt z procesem jest tuba elastomerowa

  Brak wału, pakunku, gniazda, uszczelnień, które wpływają na działanie i utrudniają konserwację

  Opatentowane nierozciągające się zagięcia tub gwarantujące 2-4 razy dłuższą żywotność tuby

  System monitorowania zużycia tuby

  Bezproblemowa praca

  Szybka wymiana tuby bez wyjmowania zaworu z rurociągu

  • Wodociągi
  • Przemysł wydobywczy
  • Przemysł chemiczny
  • Przemysł energetyczny
  • Przemysł papierniczy
  • Przemysł spożywczy
  • Odsalanie


 • Średnice nominalne:
  25mm – 1500mm

  Długość zabudowy:
  ASME B-16.10, DIN 3202, ISO 5732

  Zakres temperaturowy:
  -45°C do 120°C

  Maksymalne ciśnienie robocze:
  do 4 bar